Przeskocz do treści

Najlepsze Coffee Shopy a Amsterdamie

Najlepsze Coffee Shopy a Amsterdamie.

Pozdrowienia z Amsterdamu, miasta słynącego w świecie z bogactwa coffee shopów! Niezależnie od ogromnego postępu w zakresie legalizacji marihuany, jaki dokonał się w minionym dziesięcioleciu w skali międzynarodowej, nasze miasto nadal pozostaje jedyne w swoim rodzaju kiedy mowa o tej roślinie i o kulturze z nią związanej.

Coffee Shopy Amsterdam

W Amsterdamie działa obecnie 169 licencjonowanych coffee shopów posiadających uprawnienia do sprzedaży marihuany. Większość z nich dysponuje sporą i wygodną przestrzenią w której bez problemu zasiądziesz, aby skręcić jointa i podzielić się dymkiem ze znajomymi... albo i poznać nowych. Rzecz jasna, nie każdy coffee shop zaoferuje marihuanę tej samej jakości i dlatego zrozumienie lokalnej rzeczywistości jest kluczowe, abyś podczas kolejnych odwiedzin odnalazł oferty dla koneserów.

Coffee Shopy

W ostatnich latach coffee shopy w Amsterdamie znalazły się pod polityczną presją, która bierze się z zapędów miejscowych władz do modernizacji miasta. Obszar na południe od centralnego dworca kolejowego jest w trakcie przebudowy i ma stanowić „szeroki wstęp” do nowo budowanych luksusowych hoteli, restauracji i sklepów, które wyparły stamtąd dziesiątki coffee shopów. Jest to niewątpliwie sytuacja niefortunna, ale scena coffee shopów nadal tętni życiem w innych częściach miasta. Każdy kto ma ukończone 18 lat jest mile widziany w miejscowych, niezliczonych kafejkach.

Zmianie nie uległ również, na przestrzeni lat, łańcuch dostaw w Amsterdamie. Należy wiedzieć, że o ile sprzedaż marihuany przez coffee shopy odbywa się legalnie, to zaopatrywanie się w towar, przez te same sklepy, nie jest zgodne z prawem. Nazywamy to zjawisko „problemem zaplecza”. Marihuana wychodzi legalnie drzwiami wejściowymi, ale do środka dostaje się nielegalnie.

W związku z faktem, iż farmerzy działają w podziemiu, kafejki napotykają na trudności, gdy mowa o zabezpieczeniu dostaw o gwarantowanej jakości. Niektóre coffee shopy wkładają mnóstwo wysiłku w pozyskanie czołowych growerów, dzięki czemu mogą przypieczętować pozycję oferujących produkty dla koneserów. Inni z kolei cieszą się, że w ogóle mają jakikolwiek towar. Właśnie dlatego jakość w poszczególnych shopach może znacząco różnić się – wszystko zależy od tego kto dostarcza marihuanę. Nie da się dostrzec takich rzeczy nie spędziwszy w Amsterdamie tyle czasu co ja. Wybraliśmy następujące coffee shopy, oferujące obecnie najlepszą marihuanę w mieście:

Boerejongens

Coffee Shopy

Nazwa tego sklepu może być przetłumaczona jako “Farmerskie Chłopaki”, co odpowiada charakterowi sklepu zorientowanemu na rzemiośle uprawy. Marihuana tu dostępna hodowana jest z nasion firmy Amsterdam Genetics. Jest to marka znana i uznana wśród regionalnej konkurencji, a także zdobywca licznych nagród. Firma skupiona jest zwłaszcza na sporej liczbie odmian hybrydowych pochodzących z zachodniego wybrzeża USA, na które składają się m.in. mocne gatunki odmiany Kush. Istnieją dwa sklepy Boerejongens, a także trzeci, partnerski sklep o nazwie Bij. W minionych latach wszystkie trzy zyskały reputację sprzedawców zioła bardzo wysokiej jakości.

The Plug

Jeśli byłeś kiedyś w Barcelonie to być może kojarzysz tamtejszy The Plug, tj. klub społecznościowy, który znany jest z upraw wysokiej jakości. Jego właściciel przez długi czas marzył o własnym sklepie w Amsterdamie i niedawno skorzystał z okazji jaką było ubicie interesu z tutejszym Utopia CoffeeShop, który przejął. The Plug zadebiutował na tutejszej scenie bardzo niedawno bo w roku 2018, ale już zdążył zyskać w mieście miano oferującego produkty najwyższej jakości. Wybór w tym sklepie niezwykle nas ucieszył. Mówimy o odmianach mocnych, często z domieszkami genów pochodzących od współczesnych gatunków amerykańskich i jeżeli nic się nie zmieni to The Plug będzie z pewnością mocnym graczem w Amsterdamie.

1e Hulp

1e Hulp (“Pierwsza Pomoc”) to ulubiony sklep wielu tubylców, a także przyjezdnych. Być może nie rzuca się aż tak bardzo w oczy jak niektóre “bardzo specjalistyczne” coffee shopy w Amsterdamie i nie reklamuje się zbyt mocno (utrudnia to zresztą miejscowe prawo), nie oferuje także pamiątek ani ciasteczek. Tym niemniej sklep ten posiada reputację ze względu na wysokiej jakości marihuanę, a na obecną pozycję złożyły się lata ciężkiej pracy. Większość ludzi dowiaduje się o tym sklepie najczęściej od swoich znajomych, którzy go polecają, a to mówi samo za siebie. Zresztą my także regularnie korzystamy i nie przypominam sobie, abyśmy kiedykolwiek byli rozczarowani.

Green House

Coffee Shopy

Czy naprawdę musimy o nich pisać?... Green House to po prostu legenda w zakresie genetyki marihuany. Większość sklepów i hodowców tego świata skupiona jest na krzyżowaniu popularnych gatunków, w poszukiwaniu nowych smaków i mocy. Nie mamy nic przeciwko, jesteśmy jak najbardziej za, ale ludzie z Green House to dużo wyższy level. Podróżują po świecie w poszukiwaniu lokalnych i unikalnych odmian. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny coffee shop w Amsterdamie, który byłby tak bardzo zaangażowany w genetykę. Mają nawet swoją własną produkcję nasion o nazwie Green House Seed Company.

Voyagers

Co do zasady jest to sklep z towarem na wynos, ale znajdzie się też troszkę miejsca w środku. Zlokalizowany jest na północnych peryferiach centrum miasta, gdzie przechodzi regularnie sporo ludzi zmierzających do centrum. Ale popularność tego sklepu bierze się bez wątpienia głównie z jakości oferowanej marihuany. Voyagers współpracuje z porządnymi producentami. Wybór nie jest ogromny, być może sześć lub góra 10 pozycji w menu. Aczkolwiek jakość jest tutaj wyjątkowo wysoka. Naprawdę ciężko jest się na coś zdecydować. Voyagers zyskał miano podstawowego sklepu dla wielu koneserów marihuany przyjeżdżających do miasta.

Grey Area

Nasza lista najlepszych nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o tym coffee shopie.  Podobnie jak Voyagers, Grey Area nie ma za wiele do powiedzenia jeśli chodzi o powierzchnię, miejsca do siedzenia i inne udogodnienia. Znajdziecie tam kilka krzeseł i taboretów oraz jakiś kąt gdzie możecie się wcisnąć. Generalnie jest to sklep z ofertą na wynos. Natomiast reputacja ze względu na jakość mairhuany zalicza ten sklep do kategorii legendarnych. Prowadzony jest przez Amerykanów i jego marka wypracowana została właśnie na produktach amerykańskich, włącznie z tradycyjnymi opakowaniami “kanapkowymi”. Oferta obejmowała wtedy wyjątkowo wysokiej jakości produkt po bardzo atrakcyjnej cenie. Z upływem lat nastąpiły zmiany, pojawiły się zwykłe opakowania gramowe. Ceny nie są już tak dobre jak dawniej, ale najwyższa jakość pozostała bez zmian.

Coeeshop Amsterdam

Coffee Shopy

Coffeeshop Amsterdam niewątpliwie zapracował na swoją pozycję na naszej liście. Znajduje się w bardzo dobrym punkcie na Haarlemmerstraat, modnej ulicy znanej z coffee shopów. Nowy zarząd firmy kompletnie odmienił to miejsce. Wnętrze jest teraz czyste, nowoczesne i lekko funky. Współpracują ściśle z mocnymi hodowcami i cały czas poszerzają ofertę. Sklep ten od zawsze wyróżniał się dobrym klimatem. W ostatnim czasie zwraca na siebie uwagę nie tylko panującą atmosferą ale i produktami. Generalnie jest to jeden z lepszych coffee shopów w Amsterdamie w którym bez wątpienia odnajdziecie zioło z górnej półki.

Mr. K & Co.

Oto jeszcze jeden coffee shop, który tubylcy zaliczają do ulubionych. Mr. K & Co. współpracuje obecnie z Devil’s Harvest i Lady Sativa Genetics w zakresie swojej oferty. Jakość jest wyjątkowo doskonała. W sklepie znaleźć można nieco old-schoolowych odmian (w rodzaju Thai lub White Widow), ale prawdziwa siła tutejszej oferty polega na odmianach współczesnych (np. Gorilla Glue albo Kosher Kush). Zarząd stara się sprowadzać rzadkie odmiany, gdy tylko ma taką możliwość , tak więc oferta lubi się zmieniać. Możesz liczyć na to, że znajdziesz tu jedną lub kilka nietypowych pozycji w menu.

De Kade

Mieszkańcy Amsterdamu mają, bez wątpienia, przewagę nad przyjezdnymi, jeśli chodzi o wyczucie jakości. Społeczność lokalna w mniejszym stopniu zwraca bowiem uwagę na błyskotki. Stara się docierać do sklepów oferujących najlepszą jakość lub najlepszy stosunek jakości do ceny. I tutaj De Kade aż krzyczy... jest to z pewnością kolejny, ulubiony sklep lokalnych konsumentów. Na tę chwilę zdaje się współpracować z doskonałym hodowcą. W ofercie znajduje się dobry wybór odmian, wliczając w to wyróżniające się gatunki współczesne.

Easy Times

Coffe

Oto kolejny sklep o wyjątkowo atrakcyjnym menu. Znów mamy w ofercie dużą ilość współczesnych odmian. Easy Times dostarcza jedną z lepszych odmian Kosher Kush jaką kiedykolwiek paliliśmy i to jest twardy fakt! Jest to jedna z naszych ulubionych odmian, tak więc zazwyczaj kupujemy, gdy tylko jest taka możliwość. Jeżeli zobaczycie ją w ofercie to gorąco polecamy przynajmniej powąchać. Czy czujesz ten pikantny charakter?!

Het Ballonnetje

Jeszcze jeden kultowy sklep w Amsterdamie, z długą tradycją. Het Ballonnetje stał się ostatnio szczególnie popularny, gdy aktor Samuel L. Jackson został uwieczniony na zdjęciu jako klient. Oczywiście fakt tak gwiazdorskiej oprawy sam w sobie nie miał wpływu na naszą ocenę. W ostatnich latach widać wyraźną koncentrację pracowników sklepu na ofercie, co przekłada się na doskonałą jakość marihuany.

Bagheera

Nasze zestawienie zamyka sklep, który już dwukrotnie wygrał w tym roku Cannabis Cup. Bagheera to nowość u nas, ale przyglądamy się czujnie. Oferta jest zauważalnie wysokiej jakości w ostatnim czasie i ani razu nie byliśmy rozczarowani zakupami. Przypuszczamy, że wy także nie będziecie.

WYPOWIEDZ SIĘ: czy masz swój ulubiony coffee shop w Amsterdamie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat