Przeskocz do treści

Nagła ewakuacja setek ludzi! Antyterroryści w akcji

Odwiedzany przez setki ludzi dziennie, będący ogromną atrakcją turystyczną zamek został w całości ewakuowany przez policję. Na miejscu trwa operacja antyterrorystyczna. Francja wstrzymała oddech.
codzienne przejazdy busem do holandii

Le Mont-Saint-Michel jest jedną z największych atrakcji turystycznych francuskiego zachodniego wybrzeża. Skalista wyspa oddalona o kilkaset metrów od brzegu mieści na sobie ogromny zamek będący również katolickim opactwem.

Dziś w godzinach porannych zarządzono ewakuacje wyspy z powodu doniesień o podejrzanym mężczyźnie, który się na niej znajdował. Według relacji świadka mężczyzna ten miał grozić policjantom.

codzienne przejazdy busem do holandii

– Ok. godz. 7.30 świadek słyszał groźby wobec żandarmów, kierowane przez mężczyznę, który przybył na wyspę […] Ze względów bezpieczeństwa i w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości postanowiłem zamknąć opactwo […] i ewakuować Mont. Nie wiemy, jaki był jego (mężczyzny – red.) cel – powiedział na antenie radia France Info prefekt Jean-Marc Sabathe.


W ramach prowadzonej przez służby akcji ewakuowano setki obecnych na miejscu osób. Żandarmeria przeszukuje obecnie całą wyspę, lecz nie wykluczone jest, iż podejrzany zdołał uciec wraz z ewakuowanym tłumem.

źródło: Pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *