W spokojnym niegdyś mieście Helsingborg biali Szwedzi często czują się jak obcy. Muzułmanie nie tylko coraz śmielej wprowadzają tu swoje zwyczaje, ale też zaczynają zagrażać rodowitym Szwedom. W ostatnich dniach ofiarą muzułmańskiego rasizmu padł 12-letni chłopiec, podaje serwis Polish Express
Jak donoszą lokalne media nastolatek został pobity przez swojego kolegę ze szkoły za to, że ma niebieskie oczy. Oprawca chłopca to 15-letni imigrant pochodzenia arabskiego, który do Szwecji przyjechał kilka lat temu z całą rodziną.

Świadkowie zdarzenia zeznali, że imigrant zapytał chłopca, jakiego koloru są jego oczy. Gdy ten odpowiedział, że „niebiesko – zielone”, imigrant uznał to za prowokację i zaczął chłopca bić po twarzy. W trakcie całego zdarzenia 15-latek wyzywał jeszcze swoją ofiarę i groził jej śmiercią.
Za skatowanie niewinnego nastolatka imigrant został skazany przez sąd jedynie na grzywnę… Sędzia dał wiarę tłumaczeniom 15-latka, że ten źle zrozumiał chłopca, ponieważ słabo mówi po szwedzku. Przyczyną pobicia miał być więc błąd w komunikacji, a nie rasizm…Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Ilona – czytelniczka Polish Express, która mieszka w Helsingborg od kilkunastu lat mówi, że miasto z roku na rok staje się coraz bardziej niebezpieczne. Zagrożone czują się tu przede wszystkim kobiety, które są regularnie zaczepiane i obrażane na ulicy przez muzułmańskich imigrantów. – Helsingborg to już po prostu muzułmańskie miasto. Jest tu plaża, na której nieliczne blond Szwedki opalają się czasem w bikini. Muzułmanie, w wieku od 10 do 70 lat, siedzą przez cały dzień na ogrodzeniu, w tych swoich klapkach i z otwartymi buziami, i patrzą na nas, na białe kobiety, jak na dzi**i. To obrzydliwość – opisuje Ilona.

fot. wyborcza.plPrzeczytaj również Imigrant Brutalnie zgwałcił Polkę

źródło: Polish Express