Cytując „prostozmostu.pl” radny muzułmanin w Hamtramck wykrzykiwał, „Teraz rozprawimy się z Polakami!” Miasto do niedawna rządzone było przez Polaków, teraz władze przejęli muzułmanie. Nie są oni przychylnie nastawieni do innych mniejszości narodowych w mieście.

 

Hamtramck (w stanie Michigan) stało się pierwszym amerykańskim miastem, w którym większość stanowią muzułmanie. Przedtem, przez kilkadziesiąt lat mieszkali tu głównie Polacy. W latach 70. stanowili oni aż 90% mieszkańców. Jednak w związku napływem imigrantów, szybko zostali wyparci przez muzułmanów z Bangladeszu, Jemenu czy Pakistanu. Do Hamtramck mają być także sprowadzeni uchodźcy z Syrii. Już teraz w miasteczku można usłyszeć obcokrajowców mówiących w 32 różnych językach.

Pierwszy konflikty między Polakami a imigrantami z krajów muzułmańskich zaczął się w 2004 r., kiedy w mieście zbudowano meczet i zaczęto z głośników nadawać islamskie modły. Zdenerwowało to zwłaszcza katolików polskiego pochodzenia, w związku z tym w Hamtramck zaczęły się spory na tle religijnym.busy holandia polska

Teraz większość w lokalnej władzy uzyskali muzułmanie. Jednocześnie staje się coraz bardziej widoczne, że miejscowi politycy arabskiego pochodzenia mają bardzo nieprzychylne nastawienie zarówno do Polaków, jak i innych mniejszości narodowych. Telewizja Fox2 wyemitowała materiał, na którym to jest pokazane jak radny muzułmanin w  w otoczeniu wspierających go polityków, wykrzykuje, że teraz rozprawi się z Polakami i z innymi.

Źródło: www.prawdaobiektywna.pl

(Visited 941 times, 2 visits today)