Podczas strzelaniny 21 osób doznało obrażeń. 16 z nich jest nadal hospitalizowanych. Wśród rannych są też dzieci, a wśród zabitych nieletni. 100 osób, które w czasie strzelaniny przebywały w budynku, objęto opieką psychologiczną.




– Chciałbym wyrazić kondolencje wobec władz niemieckich i współczucie tym, którzy stracili swoich bliskich – powiedział w rozmowie z TVN24 szef MSZ Witold Waszczykowski, który przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych.

W piątek wieczorem 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo. Ponadto w strzelaninie 21 osób doznało obrażeń. 16 z nich jest nadal hospitalizowanych. Stan trzech rannych jest nadal ciężki. Napastnik działał prawdopodobnie w pojedynkę.




busy do niemiec

– Mamy wiele pytań. Do tej pory dżihadyści inaczej się zachowywali, oni używali siebie, swojego ciała do tego, by wywołać jak największe zniszczenia, tutaj zamachowiec uciekł z miejsca zbrodni, popełnił samobójstwo, więc to jest kwestia zastanowienia się, czy rzeczywiście on był dżihadystą, ale być może to jest nowa taktyka, strzelanie do ludzi – ocenił szef MSZ.

– Państwo Islamskie to są jednak sunnici, a tu dokonał tego aktu Irańczyk, jednak wywodzący się z tradycji szyickiej, czyli tej, którą Państwo Islamskie zwalcza, ale mógł być oczywiście poddany presji, indoktrynacji, żyjąc przez kilka lat w Niemczech, również ideologii Państwa Islamskiego – powiedział minister spraw zagranicznych

 

PRZECYTAJ RÓWNIEŻ:

DRAMAT PIELGRZYMÓW : SZLI NA ŚDM TRAFILI NA ZAMACH –> CZYTAJ DALEJ

ZAMACHU W MONACHIUM DOKONAŁ 18-LATEK –> CZYTAJ DALEJ

W MONACHIUM BYŁY DWA ZAMACHY —> CZYTAJ DALEJ

źródło: wp.pl