W obecnych czasach, kropla adrenaliny we krwi jest tym, czego szukają ludzie aby wybić się z rytmu rutyny dnia codziennego. W tym celu najczęściej odwiedzają jump areny, podróżują autostopem czy sięgają po sporty ekstremalne. Pierwszym i najbardziej oczywistym skojarzeniem wydają się być skoki spadochronowe.

Aby móc skoczyć ze spadochronem samodzielnie, potrzebne jest specjalistyczne przeszkolenie oraz określona liczba wykonanych skoków z instruktorem. Wspaniałą okazją do czynnego zapoznania się ze skokami są tzw. skoki tandemowe, do których nie potrzeba mieć kosztownego i długotrwałego kursu na koncie. Skok odbywa się z instruktorem, który dba o bezpieczeństwo oraz jest przygotowany na każdą ewentualność, która może mieć miejsce podczas skoku.

Wiele miast oferuje atrakcyjne warunki do skoku. Czasami warto się w swoim mieście rozejrzeć się czy nie ma jakieś szkółki, firmy oferującej taką usługę – jump skying . Niektórzy mogą nie mieć ciągu na zioło, fugle, dżointy, browar, czy „fiku miku” z lukrecją Bondżją, malyną, i inne takie. Zastanówcie się.

źródło: luksky.pl

 

(Visited 43 times, 11 visits today)