Parę lat temu opublikowano wyniki badań przeprowadzonych na myszach, które polegały na przetoczeniu młodej krwi starszym osobnikom. Wyniki te były bardzo obiecujące bowiem przetoczona krew odmładzała stare myszy, a teraz znalazła się firma, która chce tę metodę skomercjalizować.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

Podczas badań sprzed paru lat wykorzystano krew pochodzącą od myszy, tym razem jednak firma Alkahest wykorzystała osocze pochodzące od ludzi – nastolatków. Wstrzyknięto ją 12-miesięcznym gryzoniom, a więc znajdującym się już w średnim wieku (odpowiednik około 50 ludzkich lat).

A wynik był ponownie rewelacyjny – młoda krew, a właściwie jej główny składnik, była w stanie znacznie poprawić zdolności kognitywne (i nie tylko) – a dokładna analiza mózgów „odmłodzonych” osobników wykazała, że znacznie przyspieszyły tam procesy neurogenezy– powstawania nowych neuronów.

Poprzednio naukowcy doszli do wniosku, że pozytywny efekt jest wynikiem działania białka GDF11, którego ilość w organizmie spada wraz z wiekiem, a swoje badania mieli oni przeprowadzić na ludziach, lecz na jego wyniki jeszcze czekamy.

A więc wygląda na to, że w kolejnej dziedzinie możemy być o krok od gigantycznego przełomu. Badania powinny teraz – gdy zajęły się nimi firmy, które będą chciały jak najszybciej odzyskać zainwestowane pieniądze – szybciej ruszyć z miejsca i być może niedługo będziemy mogli się znowu poczuć jakbyśmy mieli 18 lat.

Wydaję mi się osobiście, że natury tak łatwo nie oszukamy.

źródło: geekweek.pl

(Visited 36 times, 1 visits today)