Grupa, która w zeszłym tygodniu zaatakowała serwery Netii, znów działa. Tym razem twierdzi, że włamała się na serwery MON i wykradła stamtąd dane. Ministerstwo na razie analizuje sytuację.MON

Jak podał serwis Niebezpiecznik.pl, który pierwszy poinformował o włamaniu, do kradzieży danych przyznaje się Pravvy Sector – grupa hakerów, która niedawno opublikowała w internecie dane klientów Netii.

Plik XSL, który opublikowano w sieci, może sugerować, że Pravvy Sector uzyskał dane z Ministerstwa Obrony Narodowej. Grupa ujawniła wewnętrzne nazwy komputerów, ich systemy operacyjne, ścieżki LDAP oraz czasy ostatnich logowań – również tych błędnychJak wynika z relacji serwisu Niebezpiecznik.pl to nie koniec. Mogło dojść także do wykradzenia plików – w tym zdjęć i formularzy z danymi osobowymi, które pochodzą z komputerów wojskowych.

Kierownictwo resortu jest poinformowane o sytuacji. Komunikatu w sprawie publikacji o ataku hakerów należy się spodziewać jutro – dowiedział się money.pl w Centrum Operacyjnym Ministra Obrony Narodowej.W ubiegłym tygodniu ta sama grupa wykradła dane klientów Netii. Hakerzy mieli uzyskać w ten sposób imiona i nazwiska klientów, ich adresy i numery telefonów. O sprawie pisaliśmy już wcześniej.

źródo: money.pl