Podczas konferencji prasowej indyjski minister turystyki Maesh Sharma udzielił kilku rady turystkom z krajów zachodnich, które planują podróż do Indii.
busy do holandii

Podczas konferencji prasowej minister tłumaczył, że dla własnego bezpieczeństwa kobiety powinny przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na swój strój. – Indyjska kultura jest zupełnie inna niż zachodnia. U nas nie jest powszechnie przyjęte, aby nosić krótkie sukienki czy mini spódniczki – tłumaczył polityk dodając, że d„la własnego bezpieczeństwa lepiej byłoby, gdyby turystki w Indiach nie zakładały żadnych kusych strojów”.
To nie jedyna „rada”, jakiej minister udzielił turystkom z krajów zachodnich. Polityk podczas konferencji prasowej mówił m.in o tym, że kobiety nie powinny wychodzić na samotne spacery po zmroku, a także nie udawać się bez towarzystwa mężczyzn w rejony klubów czy miejsc wyludnionych i oddalonych od centrum. Wspomniał również o tym, aby nie fotografować rejestracji samochodów.
Specjalny pakiet turystyczny dla podróżujących do Indii

Maesh Sharma zapowiedział, że turyści, które przylecą do Indii otrzymają na lotnisku specjalny pakiet turysty, w którym będzie się znajdowała się m.in specjalna karta zaleceń, o których minister wspomniał podczas konferencji prasowej. – Nie chcemy stosować kar, nie chcemy wprowadzać nakazów czy zakazów. Naszymi działaniami kieruje troska o dobro i bezpieczeństwo turystów – podkreślił szef resortu turystyki.
źródło: wprost.pl


(Visited 111 times, 2 visits today)