• Kanclerz Niemiec po kilku dniach zabrała głos ws. zamachów w tym kraju
• Angela Merkel potępiła islamistyczne ataki w Europie i USA
• Powiedziała, że ataki w jej kraju były szyderstwem z Niemiec
• Falę ostatnich zamachów uznała za test dla swojego kraju, który Niemcy zdadzą
• Szefowa niemieckiego rządu przedstawiła też plan dla poprawy bezpieczeństwa
• Merkel przerwała urlop, by spotkać się z dziennikarzami i skomentować sytuację

Zamachy są szyderstwem z Niemiec i wszystkich osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom
Zamachy są szyderstwem z Niemiec i wszystkich osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom

Kanclerz Niemiec powiedziała, że ostatnie islamistyczne zamachy w jej kraju były szyderstwem z Niemiec i wszystkich osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom. – Zamachy stanowią „naruszenie cywilizacyjnego tabu” – powiedziała Merkel na spotkaniu z dziennikarzami. Fakt, że część z nich popełnili imigranci, którzy przyjechali do Niemiec w poszukiwaniu schronienia jest „naigrywaniem się” z kraju, udzielającego im gościny i z wolontariuszy pomagającym im.

Zamachy są dla Niemiec testem – powiedziała szefowa rządu. Jej zdaniem Niemcy zdadzą ten egzamin. Nie odchodzimy od naszych zasad, które nakazują udzielenia schronienia uchodźcom – zapewniła Merkel i przypomniała w tym kontekście pierwszy artykuł niemieckiej konstytucji mówiący o tym, że godność jest nienaruszalna.
busy do niemiec

Szefowa niemieckiego rządu podtrzymała swoje stwierdzenie sprzed kilkunastu miesięcy, że Niemcy poradzą sobie z ogromną falą uchodźców i ze związanymi z tym problemami.

Angela Merkel oceniła, że nie należy teraz podejmować pospiesznych decyzji. Przedstawiła jednak plan dla poprawy bezpieczeństwa w Niemczech. Przewiduje on między innymi łatwiejsze wydalanie z kraju nielegalnych imigrantów czy uruchomienie systemu wczesnego ostrzegania o możliwej radykalizacji.Kanclerz przerwała urlop, żeby spotkać się z dziennikarzami po serii zajść w minionym tygodniu, które zaniepokoiły opinię publiczną. W pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób. W Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze raniąc 15 osób. Kanclerz nie skomentowała wcześniej tych ataków.

źródło: wp.pl