Polska – Serbia przed EURO 2016 odbędzie się w środę 23 marca o 20:45.

 

Zanim 7 czerwca nasza reprezentacja odleci na mistrzostwa we Francji, czeka nas rozgrzewka w postaci czterech spotkań towarzyskich. Polska zagrają z Serbią 23 marca w Poznaniu i trzy dni później, 26 marca, z Finlandią we Wrocławiu. 1 czerwca w Gdańsku zmierzymy się z wielkim nieobecnym mistrzostw – Holandią. W przeddzień wylotu na turniej, 6 czerwca, zagramy z Litwą.

 

Transmisja TV w TVP 1 i TVP Sport. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Jaki skład wystawi Adam Nawałka?

 

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Na środowy mecz przewidywane są składy:

 

Polska: Fabiański – Piszczek, Salamon, Glik, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik, Lewandowski

 

Serbia: Stojković – Ivanović, Maksimović, Rajković, Kolarov – Matić, Milivojević – Tosić, Ljajić, Kostić – Mitrović

 

Podczas ogłoszenia nominacji zawodników z lig zagranicznych selekcjoner kadry Adam Nawałka tak określił rolę nadchodzących sparingów: „Mecze z wymagającymi przeciwnikami, jakimi niewątpliwie są reprezentacje Serbii i Finlandii, będą bardzo dobrą okazją do doskonalenia naszej organizacji gry i sprawdzenia konkretnych rozwiązań personalnych. Czeka nas krótkie, intensywne zgrupowanie”.

 

Zarówno Serbowie, jak i Finowie nie przeszli zwycięsko eliminacji i nie zagrają na Euro – obie drużyny zajęły czwarte miejsca w swoich grupach (z których żadna bynajmniej nie była „grupą śmierci”), Polska pozostaje więc wyraźnym faworytem obu spotkań.

 

W ME 2016 (od 10 czerwca do 10 lipca) wezmą udział 24 drużyny. Do 1/8 finału awansują zespoły, które zajmą pierwsze i drugie pozycje w sześciu grupach, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc.

źródło: sport.pl

 

 

(Visited 117 times, 1 visits today)