Zbliża się lato a wraz z nim zapewne kolejne smutne doniesienia o dzieciach pozostawionych przez rodziców w rozgrzanych słońcem samochodach. By zapobiec takim przypadkom pewien mężczyzna postanowił zawstydzić matkę, która tak postąpiła nagrywając całe zajście i publikując wideo w sieci. Czy posunął się za daleko?
Co można zrobić, gdy widzi się małe dziecko pozostawione przez rodziców lub opiekunów w rozgrzanym samochodzie? Reagować! Wzywać pomoc, kiedy potrzeba wybijać szybę i wyjmować dziecko. Pewien mężczyzna postanowił posunąć się nieco dalej. Nagrał matkę, która pozostawia w samochodzie trzymiesięczne niemowlę, by wejść do sklepu i kupić gry wideo. Nagranie zamieścił w sieci.

Manny Williams na swoim nagraniu pokazał siedzące w samchodzie niemowlę, numery rejestracyjne samochodu i wychodzącą ze sklepu z grami wideo matkę dziecka. Nie szczędził przy tym pełnych oburzenia, złośliwych komentarzy. “Ona woli kupować sobie gry wideo niż zająć się płaczącym dzieckiem, pozostawionym w zamkniętym samochodzie, w gorący dzień”, „Kto robi takie rzeczy?” – pytał retorycznie.

I miał słuszność zwracając uwagę na tę sytuację: dziecko płakało, a wszystkie okna w samochodzie były zamknięte. Co więcej, podobno matka dziecka zignorowała prośby Williamsa o zaopiekowanie się pozostawionym na parkingu niemowlakiem. Według Manny’ego Williamsa dziecko spędziło w samochodzie około 20 minut, zanim zabrał się za nagrywanie zawiadomił też policję.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Zamieszczone przez Williamsa na Facebooku wideo obejrzao ponad milion razy. I wywołało dyskusję. Jedni krytykowali matkę dziecka za nieodpowiedzialne zachowanie, inni Williamsa za to, że z publikacją nagrania posunął się za daleko. Bo chociaż zachowanie matki było niedopuszczalne, działanie autora nagrania również budzi kontrowersje. Czy musiał pokazywać całemu światu numery rejestracyjne samochodu kobiety?

Niezależnie od tego, po której stronie sporu się opowiemy, wynika z niego jeden pozytyw: kwestia pozostawiania dzieci samych w nagrzanym samochodzie znów jest szeroko dyskutowana.

źródło: mamadu.pl