Tworzymy i rozwijamy sztuczną inteligencję, aby służyła ona ludzkości i czyniła dobro. Jednak naukowcy w MIT zrobili właśnie coś zupełnie odwrotnego – stworzyli zupełnie nowy rodzaj sztucznej inteligencji, którego celem jest generowanie jak najbardziej przerażających obrazów – w sam raz na Halloween.

 

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

Twórcy bardzo trafnie nazwali swoje dzieło Nightmare Machine. Używa ona algorytmu, który „uczy się”, czego boją się ludzie. Następnie generuje on obrazy, które mają możliwie jak najbardziej nas przestraszyć. Całość oparta jest na innym algorytmie od Google – DeepDream – który wykorzystuje pewien typ sztucznej sieci neuronowej, aby stworzyć niezwykłe obrazy żywcem wyciągnięte z najbardziej pokręconego snu.

Nightmare Machine działa całkiem podobnie. Dodaje „straszny efekt” do zwykłych zdjęć. Można to zrobić zarówno z ludźmi, jak i z budynkami czy po prostu miejscami.

nm3

nm2

nm4

 

Projekt nie został jednak stworzony tylko po to, aby straszyć ludzi. Ma on również za zadanie sprawdzić, dlaczego ludzie właściwie się boją i czego dokładnie się boją. Zbieranie danych zapewne potrwa jakiś czas. W każdej chwili możecie jednak odwiedzić stronę i sprawdzić, co nowego stworzyła maszyna.

źródło: wiedzoholik.pl

(Visited 46 times, 1 visits today)