Cały oddział policjantów ze Szczecina zatruł się jedzeniem podczas drogi do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, które mieli zabezpieczać. Skutki masowego zatrucia odczuwa 58 policjantów. Sprawę bada sanepid.58 funkcjonariuszy policji ze Szczecina, czyli cały oddział prewencyjny, odczuwa skutki zatrucia pokarmowego, do którego doszło w drodze do podkrakowskich Brzegów. Szczecińscy policjanci mieli tam zabezpieczać uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

– Wszyscy mieli bóle brzucha, wymiotowali. Niezbędna była pomoc lekarzy – powiedziała w rozmowie z TVN24 osoba z środowiska policjantów.
busy holandia polska

Sprawę zatrucia bada już sanepid. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka zapewnia, że zatrucie jest niegroźne. – Jeżeli okaże się winna firma, która przygotowywała jedzenie, zażądamy szczegółowych wyjaśnień i kontroli stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz wyciągnięcia surowych konsekwencji – powiedział.

Posiłki policjantów na ŚDM od samego początku budzą sporo kontrowersji. W sieci pojawiły się zdjęcie „pakietów żywieniowych” przysługujących funkcjonariuszom, składające się m.in. z konserw i chleba. Centrala policji zapewnia jednak, że nie ma się czym martwić.– Korzystamy z usług, które świadczą nam firmy zewnętrzne. W każdym miejscu zakwaterowania i wyżywienia naszych funkcjonariuszy była komisja złożona z przedstawicieli sanepidu i związków zawodowych – mówi Ciarka.źródło: fakt.pl


(Visited 204 times, 1 visits today)