Zamach w Monachium. Późnym popołudniem terrorysta zaczął strzelać z pistoletu w okolicach centrum handlowego Olympia (OEZ-Olympia-Einkaufszentrum). Za wcześnie, by przesądzać, kogo reprezentowali. Wiadomo, że zabili kilka osób (obecnie mówi się o dziewięciu ofiarach). Po wszystkim zamachowiec miał strzelić sobie w głowę. Na miejsce ściągnięto helikoptery i najlepsze jednostki specjalne. Zamach w Monachium spowodował paraliż miastaW zamachu zginęło 10 osób w tym zamachowiec terrorysta
W zamachu zginęło 10 osób w tym zamachowiec terrorysta

W strzelaninie w centrum handlowym w Monachium, oprócz jej sprawcy, życie straciło dziewięć osób, a kolejnych 21 zostało rannych, w tym trzy ciężko. Doniesienia o innych atakach na terenie miasta zostały zdementowane. – Niebezpieczeństwo minęło – powiedział Hubertus Andra.

ZAMACHU DOKONAŁ 18-LETNI IRAŃCZYK –> CZYTAJ DALEJ

To, co się wydarzyło, to bez wątpienia najtrudniejszy, najbardziej tragiczny dzień w mojej 40-letniej karierze policjanta – mówi szef policji na konferencji prasowej. Potwierdza doniesienia o śmierci zamachowca. Podkreśla, że policja nie dysponuje informacjami, jakoby w zamach w Monachium mieli być zamieszani inni sprawcy. Zamachowcem, wg słów szefa policji, miał być kilkunastoletni Irańczyk wychowany w Niemczech.
niedziela do polski

MSZ WYDAŁO KOMUNIKAT DOTYCZĄCY POLAKÓW W MONACHIUM —> CZYTAJ DALEJ

Informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen. Wprowadzony został również pierwszy stopień alarmowy ALFA, podnoszący czujność służb w zakresie bezpieczeństwa, oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni. 7, 5 tys. funkcjonariuszy patroluje miejsca skupisk ludzi – dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe. Zawieszony został także mały ruch graniczny na granicach z Ukrainą i Obwodem Kaliningradzkim” – czytamy w komunikacie MSWiA.
PIELGRZYMI SZLI NA ŚDM DO KRAKOWA TRAFILI NA ZAMACH —> CZYTAJ DALEJ

 

źródło: onet/fakt/wp


(Visited 221 times, 3 visits today)