Ponad 100 tys. mieszkańców Londynu (na godz. 8.30) podpisało petycję, w której żądają, by miasto zostało w UE. Dokument adresowany jest do Sadiqa Khana, burmistrza stolicy. Mieszkańcy chcą, by „ogłosił niepodległość Londynu od Zjednoczonego Królestwa”.
londyn petycja

Petycja pojawiła się na stronie change.org. Autorzy liczą, że Khan złoży kandydaturę miasta o wstąpienie do Unii Europejskiej. „Londyn to międzynarodowe miasto i chcemy zostać w sercu Europy” – można przeczytać. I dalej: „Trzeba przyznać, że nie zgadzamy się z resztą kraju. Więc zamiast pasywnie i agresywnie głosować w każdych wyborach jedni przeciw drugim, weźmy formalny rozwód i schrońmy się wśród naszych przyjaciół na kontynencie”.
3
Przypomnijmy, ogólnokrajowy wynik referendum wyniósł prawie 52 proc. na rzecz zwolenników Brexitu, 60 proc. mieszkańców Londynu jest przeciwna opuszczeniu Wspólnoty. Premier David Cameron podał się do dymisji. – Jestem dumny, że mogłem być premierem tak wspaniałego kraju. Wola wyborców musi zostać uszanowana, ale ja nie mogę być dłużej kapitanem statku, który obrał inny kurs niż ten, który ja wyznaczyłem – powiedział.
źródło: natemat.pl


(Visited 180 times, 1 visits today)