" />
Lekarz wszczepił sobie implant mózgu

Doktor Phil Kennedy nazywany jest ojcem cyborgów – od lat prowadzi on badania nad połączeniem człowieka z technologią i jakiś czas temu, jak się okazuje, dotarł on do ściany – nie mógł zdobyć już więcej potrzebnych danych. Pozostało mu tylko jedno – wszczepić sobie samemu implant do mózgu.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

Kennedy chciał poznać jak funkcjonują neurony odpowiedzialne za mowę i aby to zbadać wyjechał do Belize gdzie zapłacił 25 tysięcy dolarów jednemu z tamtejszych chirurgów aby ten wszczepił mu elektrody do kory ruchowej. W ten sposób doktor Kennedy był w stanie podłączyć swój mózg do komputera.

Wszystko to poprzedzone było latami planowania, badań wstępnych i rozważań, jednak wobec braku alternatyw znany neurolog zdecydował się w zeszłym roku na ten drastyczny (wszak mówimy o potwornie inwazyjnej i niebezpiecznej operacji) ruch. Nie obyło się bez problemów – w trakcie operacji bowiem podniesione ciśnienie krwi pacjenta doprowadziło do obrzęku mózgu przez co po wybudzeniu nie był on w stanie wydobyć słowa co musiało być przerażającym doświadczeniem.

Niemniej stan ten dość szybko minął i teraz Kennedy uważa, że było warto – zebrane dzięki implantowi dane są bezcenne, wskazują one na grupę 65 neuronów, które uruchamiane są gdy wydobywamy z siebie pewne dźwięki lub choćby o nich myślimy. Jego badanie przeprowadzone na własnej osobie mogą zatem doprowadzić do powstania urządzenia, które będzie w stanie skutecznie odczytywać nasze myśli i/lub transkrybować je na dźwięk.

Dziś doktor Kennedy nie ma już w głowie implantów, powstał bowiem problem gdy rana w głowie się zasklepiła i duże, umieszczone pod nienaturalnym kątem elektrody (tak mu łatwiej było z nimi pracować) powodowały problemy, dlatego jeszcze w zeszłym roku usunął je on w szpitalu, już w Stanach Zjednoczonych, za co musiał zapłacić 94 tysiące dolarów.

Czasem ludzkość potrzebuje takich „szalonych naukowców” aby popchnąć postęp do przodu.

źródło: geekweek.pl

(Visited 64 times, 2 visits today)
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Newsy
OBSŁUGIWANE REGIONY W HOLANDII

- Den Helder - Harlem - Amsterdam - Lejda - Haga - Amsterdam - Rotterdam - Alemre - Huizen - Utrecht - Gouda - Dordrecht - Zeist - Amersfoort - Zeist - Arnhem - Apeldoorn - Epe - Deventer - Tilburg - Breda - Rossendal - Beregem op Zoom - Eindhoven - Venlo - Helmond - Best - Roeromnd

CODZIENNIE DO HOLANDII
OBSŁUGIWANE REGIONY W POLSCE

- ZACHODNIOPOMORSKIE - POMORSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE - LUBELSKIE - PODKARPACKIE - ŚWIĘTOKRZYSKIE - MAŁOPOLSKIE - ŚLĄSKIE - DOLNOŚLĄSKIE - OPOLSKIE

Polska
niemcy

- Berlin - Poczdam - Drezno - Lipsk - Halle - Magdeburg - Hanower - Brema - Bielefeld - Padeborn - Monachium - Norymbergia - Munster - Dortmund - Essen - Dusseldorf - Kolonia - Bonn - Frankfurt nad Menem - Manheim - Heidelberg - Stuttgart - Monachium

Niemcy
belgia

- Burgia - Knokke Heist - De Hann - Gandawa - Antwerpia - Bruksela - Namur - Charleroi - Mons - Kortrijk - Popreinge

belgia
Tagi
Loading...