– Prędzej czy później demagogia, populizm i rozdawnictwo minie, a prawo zacznie działać. Jarosław Kaczyński zostanie wtedy ze wszystkiego rozliczony – powiedział w „Kropce nad i” były prezydent Lech Wałęsa.

JDSktkqTURBXy9iZTc4ZmRhZWMyNzU2NzBmODNjMThjY2Q5MWU5YjY2MC5qcGVnk5UDAgDNDjrNCACTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA

Monika Olejnik przypomniała, co o Wałęsie zagranicznym mediom powiedział ostatnio Jarosław Kaczyński: „Po pierwsze nie traktujcie Wałęsy serio. To ofiara nowoczesnych czasów. Odgrywał rolę lidera w Solidarności, ale było to możliwe w ówczesnym specyficznym kontekście.” Były prezydent odpowiedział, że gdyby nie on sam i jego działalność w tamtych czasach „Kaczyński nigdy nie byłby w tym miejscu, gdzie jest”. – Niech nie zapomina, że to ja stałem na czele „Solidarności” – dodał.

„NAJPIERW WYRZUCIMY POLAKÓW, A POTEM GEJÓW”. CORAZ WIĘCEJ PRZESTĘPSTW Z NIENAWIŚCI NA WYSPACH

wielka_brytania_flagi_brexit_afp625

aostrza się spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywają negatywnego stosunku do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Zaczęło się od wywiadu prezesa PiS. Jarosław Kaczyński stwierdził w nim, że „wyobraża sobie, że polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej”.

Przesłanką do tego miałby być fakt, iż byłemu premierowi i szefowi Platformy mogą grozić „zarzuty”. Donald Tusk odpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu na Twitterze: „To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji”.r1

Prezes PiS do debaty się jednak nie pali. Za sugestiami o karnych zarzutach dla Donalda Tuska jak na razie nie idą konkrety. Jakże inna jest atmosfera od tej sprzed dwóch lat, gdy Donald Tusk był wybierany na szefa Rady Europejskiej. Wydawało się, że wojenny topór może zostać zakopany.

źródło: onet.pl