Angela Milner-Brown (50 l.) i jej 47-letni mąż Angus ze Szkocji dziesięć lat temu kupili na aukcji stary, zakurzony fotel. Wydali na niego dokładnie pięć funtów, czyli ok. 30 złotych. Fotel skrywał jednak niezwykłą tajemnicę.
Ten fotel kupiony za równowartość 30 zł skrywał tajemnicę
Ten fotel kupiony za równowartość 30 zł skrywał tajemnicę

Dziesięć lat temu Angela i Angus Brown’owie z Biggar w Szkocji kupili na aukcji zakurzony fotel. Za mebel w starym stylu zapłacili pięć funtów (ponad 30 zł), z nadzieją, że obiją go nowym materiałem i postawią w salonie. Niestety, okazało się, że renowacja siedziska jest zbyt droga, dlatego fotel trafił na strych.
fotel 3

– Był brudny i w bardzo złym stanie. Wyglądał, jak gdyby spał w nim pies. A że nie mieliśmy pieniędzy na nowe obicie, fotel poszedł w kąt – opowiada Angela.

Na strychu mebel przeleżał sześć lat. W 2012 roku para wreszcie nazbierała potrzebne pieniądze na jego renowację. – Krótko po odnowieniu fotela na rocznicę dostałam od męża piękny pierścionek z brylantem. Następnie na walentynki diamentowe kolczyki. A na Wielkanoc – broszkę wysadzaną brylantami. Nie miałam pojęcia, skąd mój mąż wziął na to pieniądze – mówi 50-latka.
fotel 1

Jak się okazuje, drogocenną biżuterię mąż Angeli znalazł… zaszytą pod obiciem fotela. – Gdy szykowałem fotel do obicia, musiałem zedrzeć najpierw stary materiał. Było tego chyba ze cztery warstwy. Pod ostatnią znalazłem biżuterię – wspomina Angus.

Mężczyzna, zamiast przyznać się żonie do znaleziska, postanowił jednak robić jej niespodzianki na ważniejsze okazje. – To było bardzo romantyczne – zapewnia Angela.busy holandia polska

Choć małżeństwo podejrzewało, że biżuteria jest cenna, przez kolejne cztery lata nigdy nie wycenili klejnotów u rzeczoznawcy. Zdecydowali się na to zaledwie kilka dni temu, gdy przez ich miasteczko przejeżdżała ekipa z programu telewizyjnego „Antiques Roadshow”, wyjawiającego, jakie skarby ludzi skrywają w swoich domach.fotel 2

Wówczas okazało się, że biżuteria i fotel Brownów warte są prawdziwą fortunę – zawrotne 5 tys. funtów. – Eksperci byli tym zdumieni tak samo, jak my. To niesamowite znalezisko – mówi Angela.

Para nie zamierza jednak sprzedawać drogocennych błyskotek. Zachowają je jako rodzinną pamiątkę.

źródło: fakt.pl


(Visited 874 times, 1 visits today)