Jeśli nie idziecie dzisiaj, albo jutro, na imprezę, a waszym marzeniem jest zatopić się z książką i ciepłym kocem w fotelu sięgnijcie po kryminały z humorem, np. po Chmielewską.

Polecam „Wszystko czerwone”. Oprócz trupów lub prób zabicia bohaterów, autorka bawi się językiem w taki sposób, że płakać można ze śmiechu czytając jej książki. Wymagający mogą poczytać „Większy kawałek świata” lub „Ślepe szczęście” poświęcone straszliwie pomysłowemu rodzeństwu Janeczce i Pawełkowi czy przyjaciółkom – przedsiębiorczej Teresce i roztargnionej Okrętce.

Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

Agatha Christie ze swoim Herkulesem i Arthur Conan Doyle z Sherlockiem oraz współczesny Henning Mankell z Wallanderem , kochamy. Książki tych autorów różnią się czasem powstania i akcji, ale dochodzenie do wyjaśnienia zbrodni jest zawsze tak samo ekscytujące.

Dla Pań może powieść Zoli „Wszystko dla pań” tylko się nie poryczcie na końcu.

Kultowa książka „Mikołajek”. Ten słodki chłopczyk razem z kolegami to niebezpieczna mieszanka wybuchowa. Tą dziecięcą prostotą wyrażania myśli i postrzegania świata Mikołajek zdobył jedno z zaszczytnych miejsc w licznych bibliotekach.

Jeżeli „łapiecie doła” warto sięgnąć po  „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding . Bohaterka bawi, rozbrajające są jej próby uniknięcia kłopotów.

(Visited 45 times, 1 visits today)