To miał być wymarzony urlop za granicą. Cztery siostry z Krzyszkowic pod Krakowem wybrały się na wakacje do Nicei. Wyjechały w niedzielę, by spędzić tam niezapomniany tydzień. Magda (†21 l.) i Marzena (†20 l.) Ch. już stamtąd nie wrócą. Zginęły pod kołami ciężarówki szaleńca terrorysty, który rozjeżdżał ludzi na promenadzie.
Tak cieszyły się wakacjami. Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei

Siostry planowały urlop od dawna. Babski wypad, zabawa, plaża i odpoczynek od codziennych obowiązków – taki był plan na najbliższych 7 dni. – Magda była świetną fryzjerką, a Marzena uczyła się na kosmetyczkę. Bardzo fajne i grzeczne dziewczyny, miały przed sobą przyszłość – mówi wstrząśnięta ich śmiercią mieszkanka Krzyszkowic Bogusława Kwita (54 l.).

Gdy w czwartkową noc dziewczyny podziwiały fajerwerki, zamachowiec wjechał w tłum. – Podobno wszystkie zaczęły uciekać trzymając się za ręce. Madzia i Marzena musiały się odłączyć. Pewnie wciągnął je pod koła, nie zdążyły odskoczyć na bok – opowiada kościelny z ich parafii wciąż nie mogąc uwierzyć w tę tragedię.
Całe Krzyszkowice pogrążyły się w żałobie
Całe Krzyszkowice pogrążyły się w żałobie

Młode Polki dołączyły do długiej listy ofiar zamachowca. Gdy tylko ta tragiczna wiadomość dotarła do ich rodzinnych Krzyszkowic, wszyscy mieszkańcy spotkali się w kościele, by wspólnie połączyć się w bólu. Zabrakło tylko ojca. Nie był w stanie wyjść z domu, nie potrafi pogodzić się ze stratą.

– Od kilku lat sam wychowywał cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Rodzeństwo było bardzo zżyte, zwłaszcza po stracie matki – powiedzieli Faktowi przejęci sąsiedzi, którzy wraz z innymi mieszkańcami Krzyszkowic modlili się za siostry i prosili Boga o miłosierdzie dla zamachowca, który odebrał im życie.
Niedziela do Polski
źródło: fakt.pl


(Visited 784 times, 1 visits today)