Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pięciu pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, którzy przemycali 65 kilogramów narkotyków. Wszystkim zatrzymanym grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

kraków. cbśp zatrzymało przemytników
W śledztwie prowadzonym przez policjantów CBŚ pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Prokuratury Krajowej ustalono, że członkowie rozbitej grupy przestępczej zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków z terenu jednego z krajów Unii Europejskiej, a następnie rozprowadzaniem tych narkotyków głównie w środowisku krakowskich pseudokibiców, którzy byli odbiorcami „pół-hurtowymi”. Jak ustalili policjanci sprzedaż odbywała się, później już w kręgach detalicznych, przede wszystkim w Małopolsce.
kraków. cbśp zatrzymało przemytników

Czarnorynkowa wartość zarekwirowanych narkotyków to blisko 2 mln złotych. Funkcjonariusze piątkę pseudokibiców nakryli na gorącym uczynku w jednym z z punktów przerzutowych narkotyków.

Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 28 do 40 lat, zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tys. złotych.
kraków. cbśp zatrzymało przemytników
Mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także posiadania celem wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt.
źródło: krakow.naszemiasto.pl

zdjęcia: policja