Rodzina Ewy Tylman jest oburzona doniesieniami jednego z portali, jakoby ojciec zmarłej 26-latki domagał się pieniężnego zadośćuczynienia za zhańbienie jej zwłok. – Robią z nas ludzi chcących zarobić na śmierci siostry i córki – napisał w liście do Radia Merkury brat dziewczyny.
tylman 2

Jeden z portali donosił niedawno, że Andrzej Tylman, ojciec zmarłej Ewy, chce złożyć do sądu wniosek o zadośćuczynienie za znieważenie zwłok córki. Miało chodzić o zadośćuczynienie pieniężne od mężczyzn, którzy fotografowali ciało Ewy Tylman tuż po jego odnalezieniu w Warcie.

Tym pogłoskom zdecydowanie sprzeciwił się Piotr Tylman, brat 26-latki. Do redakcji Radia Merkury przysłał wiadomość, w której wyraża swoją wściekłość. – Ojciec nic takiego nie powiedział i nie mamy takich intencji. Jeśli tamci mężczyźni zrobili te zdjęcia, to niech poniosą karę, ale my od nich nic nie chcemy. Redakcja, która o tym napisała, robi z nas ludzi chcących zarobić na śmierci siostry i córki – napisał.
niedziela do Polski bez limitu bagażu

Piotr Tylman dodał także, że jego ojcu niezwykle ciężko jest znieść nagonkę na rodzinę, jaka od dłuższego czasu widoczna jest w internecie. Andrzej Tylman wciąż nie może także pogodzić się ze stratą córki.

Przypomnijmy, że ciało Ewy Tylman († 26 l.) znalazł w poniedziałek 25 lipca wieczorem mężczyzna spacerujący nad Wartą w podpoznańskim Czerwonaku. O fakcie powiadomił policję, jednak zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, zrobił zdjęcia zwłok i nagrał film. Potem materiały te próbował sprzedać poznańskim redakcjom za kilka tys. złotych. Mężczyzna i jego przełożony, który miał go do tego nakłaniać, usłyszeli już zarzuty utrudniania śledztwa, za co grozi im nawet 5 lat więzienia.
Ewa Tylman była poszukiwana przez 8 miesięcy
Ewa Tylman była poszukiwana przez 8 miesięcy

Zarzuty prokuratorskie usłyszeli także mężczyźni przewożący ciało 26-latki do Zakładu Medycyny Sądowej. Po dostarczeniu zwłok otworzyli worek z ciałem i także robili zdjęcia. Za znieważenie zwłok grożą im dwa lata więzienia.

źródło: fakt.pl


(Visited 846 times, 1 visits today)