Sytuacja Kory staje się dramatyczna – terapia, której się poddała jest tak kosztowna, że wokalistka ledwo wiąże koniec z końcem. Miesięcznie na leczenie przeznacza ponad 20 tys. złotych i mimo apelu o pomoc, wciąż liczy tylko na siebie.

– Ja chcę żyć – mówiła niedawno wokalistka. Warunek przetrwania to dożywotnie przyjmowanie olaparibu. Specyfik ten hamuje mnożenie się komórek nowotworowych, ale jest bardzo drogi. Aby go sfinansować, Kora sprzedała mieszkania i zgłosiła się do fundacji Alivia. Od początku marca na specjalnie utworzone konto spływały pieniądze. Licznik w pewnym momencie jednak się zatrzymał. Dziś Korę stać na 4 paczki specyfiku.

 
 
Zdaniem męża wokalistki, winne są dezinformujące media. Jak tłumaczy „Faktowi” Kamil Sipowicz, wmawiały ludziom, iż lek opłaci ministerstwo. Tylko do tego wciąż daleko. Innym powodem braku społecznej reakcji wydają się krytyczne głosy, o których pisaliśmy. Niektórzy pytali wręcz, dlaczego Kora prosi o pomoc, kiedy setki ludzi jest w o wiele gorszej sytuacji finansowej. Odpowiedź może brzmieć: bo również jest człowiekiem i jak sama powiedziała, po prostu chce żyć.

źródło: fakt.pl / naTemat.pl

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

(Visited 497 times, 1 visits today)