Siedmiu pracowników jednej z konińskich poczt trafiło do szpitala, po tym jak ewakuowano cały budynek z uwagi na rozprzestrzeniającą się w środku toksyczną substancję zawartą w torbach z listami. Przybyli na miejsce strażacy i policjanci rozpoczęli śledztwo, które wyjaśni przyczyny zajścia.
niedziela do polski

W piątek rano, podczas pracy w jednej z konińskich poczt, pracownicy segregujący listy zaczęli czuć w powietrzu gryzący zapach. Był on tak mocny, że było czuć szczypanie w gardle i nosie.

Wezwana na miejsce policja i strażacy rozpoczęli poszukiwania źródła rozprzestrzeniającej się zapachu. Podejrzewa się, że ktoś umyślnie próbował otruć pracowników, umieszczając w listach toksyczną substancję. Teraz każdy list z osobna jest sprawdzany przez grupę chemiczną.– Nie znaleźliśmy żadnej cieczy, pyłu, ani innej substancji. Jesteśmy na etapie poszukiwania przedmiotu zagrożenia. Możemy się ukierunkować na zagrożenie chemiczne, ale na wnioski jest za wcześnie – powiedział lokalnym mediom rzecznik Straży Pożarnej w Koninie.

W wyniku zdarzenia, siedmiu z 32 pracowników poczty, którzy czuli się najgorzej, trafiło na obserwację do szpitala.

– Zostaną oni kompleksowo przebadani i będą do czasu ustalenia przyczyny, bądź wykrycia pierwiastka, który to spowodował – poinformował z kolei dyrektor szpitala w Koninie.

Na chwilę obecną policja nie podaje żadnych informacji, które naświetliłyby motywy oraz samego sprawcę wydarzeń w konińskiej poczcie.
źródło: pikio.pl


(Visited 112 times, 1 visits today)