To koniec diesla. Pierwsza marka z nich rezygnuje

Posted by KJKBKC KJKBKC

Szef Volvo Hakan Samuelsson zapowiedział, że obecna generacja diesla będzie najprawdopodobniej ostatnią oferowaną w ich autach. Silniki na olej napędowy przestaną być rozwijane po 2023 roku.

busy do holandii
Codzienne wyjazdy busem do Holandii, Niemiec, Belgii, Polski . Zadzwoń teraz +48533 123456

Powodem są koszty. Te rosną, bo trzeba sprostać coraz to bardziej restrykcyjnym normom emisji spalin. Samuelsson w rozmowie z Frankfurter Allgemeine Zeitung, na które powołuje się serwis „Automotive News”, powiedział, że na dzień dzisiejszy nie widzi dla nich miejsca w przyszłych autach Volvo.

Era diesla w samochodach szwedzko-chińskiej marki skończy się na tych, które są produkowane od 2013 roku. Inżynierowie będą je co prawda udoskonalać, ale najprawdopodobniej jeszcze tylko 6 lat.

Niedawno wprowadziliśmy zupełnie nową generację silników benzynowych i diesli, co podkreśla nasze zaangażowanie w tę technologię. Rozwój kolejnych generacji silników Diesla nie jest już konieczny.

Volvo ma już plan czym zastąpić diesla. W 2019 roku ma wejść do sprzedaży w 100 proc. elektryczny model. Tutaj Samuelsson odniósł się do Tesli:

Musimy zauważyć, że Tesli udało się stworzyć takie auto, do którego ustawiają się kolejki. W tym segmencie powinno być miejsce i dla nas.

Obecnie Volvo ma w ofercie kilka diesli. Najmniejszy to D2 120 KM montowany m.in. w modelu V40. Największy to D5 o mocy 235 KM z m.in. XC90. W ofercie jest też motor hybrydowy T8 407 KM.

Dodaj komentarz