Liczba ofiar śmiertelnych powodzi, które w środę nawiedziły Bawarię, wzrosła do sześciu – poinformowały w piątek władze. Noc z czwartku na piątek była względnie spokojna, ale meteorolodzy ostrzegają, że nadciągają kolejne burze i ulewy.
Niemcy: Ludzie odcięci od świata, ewakuacja - tragiczne powodzie

Agencja dpa pisze, nie podając dokładnej liczby, że wielu ludzi jest wciąż uważanych za zaginionych. Środowe powodzie spowodowały też w Bawarii wielomilionowe straty. W Simbach nad rzeką Inn i kilku innych miejscowościach wiele domów wciąż jest zalanych. Trwa umacnianie wałów powodziowych na zagrożonych obszarach. Tam, gdzie woda ustępuje, przystąpiono do usuwania skutków powodzi.

W Nadrenii Północnej-Westfalii dwaj mężczyźni zostali w czwartek wieczorem ciężko ranni w wyniku uderzenia pioruna. Przewieziono ich do szpitala.

Niedziela

Władze Bawarii ogłosiły w środę w związku z powodzią stan klęski żywiołowej w kilku gminach na terenie powiatu Rott-Inn przy granicy z Austrią. Wskutek utrzymujących się od kilku dni intensywnych opadów deszczu szczególnie ucierpieli mieszkańcy Triftern, Simbach am Inn i gminy Tann. Infrastruktura w tym regionie jest w poważnej części zniszczona. Straty szacowane są na setki milionów euro.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann zapowiedział szybką pomoc finansową w wysokości 1,5 tys. euro dla każdej poszkodowanej rodziny.
Na piątek po południu meteorolodzy przewidują kolejne burze i ulewy w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie, Hesji i Badenii-Wirtembergii. Na niektórych obszarach może spaść nawet ponad 60 litrów deszczu na metr kwadratowy. Możliwe są też gradobicia. (PAP)

(Visited 689 times, 3 visits today)