Berlińska policja po raz kolejny przekazała do mediów informację o tym, że mężczyźni o południowym wyglądzie napastowali kobiety.
Do ataków na nie doszło podczas zakończonego już Festiwalu Kultur. Jak podaje lokalna policja, pierwsze interwencje podjęto jeszcze w czasie trwania imprezy, między 13 a 16 maja.
kolejne ataki na kobiety w niemczech
17- i 18-latka zostały otoczone przez grupę ok. 10 mężczyzn, którzy popychali je i dotykali. Do tego jednej ukradli telefon. W ich obronie stanął 27-letni mężczyzna, który odgonił napastników. Z zeznań dziewczyn wynika, że agresorami były osoby o południowym wyglądzie.

Interwencja policji zakończyła się zatrzymaniem dwóch 17-latków i jednego 14-latka. Według rmf24.pl, skala molestowania na festiwalu była większa. Na policję zgłosiło się już podobno osiem kobiet. Funkcjonariusze szukają jeszcze jednego oprawcy w wieku ok. 40 lat. Służby nie wykluczają jednak napływu kolejnych zażaleń o napaściach.
BUSY DO NIEMIEC CODZIENNIE, ZAWSZE Z ADRESU POD ADRES


Zajścia z Berlina przypominają te z Kolonii w noc sylwestrową. Doszło wtedy do podobnych napaści seksualnych i rabunkowych. Do funkcjonariuszy zgłaszały się zastraszone kobiety, które zgłaszały pobicia, kradzieże i molestowanie. Jako sprawców wskazywały grupy imigrantów. Później okazało się, że podobne przypadki odnotowano również w innych niemieckich miastach.
źródło: o2.pl