Katastrofa na Morzu Egejskim. Co najmniej pięć osób zginęło w sobotę rano w kolejnym wypadku niewielkiej łodzi z migrantami u wybrzeży greckiej wyspy Samos – poinformowała grecka straż przybrzeżna. Ofiary to cztery kobiety i dziecko.

Według rzeczniczki straży przybrzeżnej wypadek przeżyło pięć osób – dwie kobiety, dwóch mężczyzn i dziecko. Ocalonych przetransportowano na wyspę. Są w szoku i dlatego nie udało się na razie ustalić, ile osób było na pokładzie 3,5-metrowej łodzi. Niektórzy z jej pasażerów mówili o 11 osobach. Nie wiadomo też, skąd pochodzą migranci.

Trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczą cztery okręty unijnej agencji ds. granic Frontex, łódź straży przybrzeżnej i śmigłowiec.
W br. na Morzu Egejskim zginęło już 366 osób

Ponad 152 tys. migrantów dotarło w tym roku do Grecji, a podczas niebezpieczniej przeprawy przez Morze Egejskie śmierć poniosło 366 osób – wynika z czwartkowych danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).

Ostatnio napływ migrantów do Grecji słabnie w związku z porozumieniem między Unią Europejską a Turcją, w ramach którego migranci są odsyłani z greckich wysp do Turcji.
źródło PAP/ TVP

1