Brytyjscy naukowcy obiecują globalne katastrofy, które będą miały miejsce na naszej planecie w ciągu najbliższych pięciu lat. Pracownicy Uniwersytetu Oksfordzkiego oszacowali liczbę ofiar na 750 milionów ludzi na całym świecie.
Według naukowców, wielu ludzi utraci życie w najbliższych latach z powodu katastrof naturalnych, tj. erupcje wulkanów lub uderzenia asteroidy, którym nie jesteśmy w stanie zapobiec. W szczególności, ciało niebieskie o średnicy jednego kilometra wystarczy do zniszczenia populacji każdego państwa europejskiego.

Symulacje komputerowe wykazały także inne śmiertelne zagrożenie dla ludzkości. W szczególności, ludzie mogą paść ofiarą niebezpiecznego wirusa. A największe pułapki tworzymy sobie sami poprzez genetyczne modyfikacje zwierząt i roślin. Wreszcie naukowcy nie wykluczają możliwości globalnej katastrofy na skutek wojny lub przypadkowego wybuchu jądrowego.
NAJLEPSZE PRZEJAZDY DO POLSKI > NIEMIEC > HOLANDII > BELGII

Przypomnijmy, że niedawno amerykańscy naukowcy odkryli, że w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych rozpoczął się destrukcyjny proces pękania płaszcza skorupy ziemskiej. Nie oznacza to jednak, że w południowo-wschodniej Ameryce nastąpi zaraz poważne trzęsienie ziemi

źródło: zmianynaziemi.pl