Szykują się kolejne zmiany w rządowym programie pomocy rodzinom. Politycy planują go udoskonalić i być może dzieci, które ukończyły osiemnaście lat, ale jeszcze na siebie nie zarabiają, otrzymają pieniądze. Pod warunkiem, że będą kontynuowały naukę.Zmiany w 500 zł na dziecko. Kto skorzysta?
Zmiany w 500 zł na dziecko. Kto skorzysta?

Świadczenie dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, miałoby być wypłacane przez 3 lata. Zmiany w programie 500 + nie są jeszcze pewne, a po uchwaleniu nie wejdą od razu w życie. Najpierw rząd będzie przyglądał się funkcjonowaniu podstawowego systemu pomocy, dopiero potem, jeśli nie będzie zastrzeżeń – wprowadzi dodatkowe dofinansowania. Najwcześniej będzie to miało miejsce na początku przyszłego roku.

Nie ma wątpliwości co do tego, że 500 złotych nie będzie przysługiwało wszystkim dzieciom w rodzinie. Powód jest prosty – Polski po prostu na to nie stać, ponieważ kosztowałoby to nas 40 miliardów złotych rocznie. Jednak oprócz pomysłu pomocy pełnoletnim, rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zasady „złotówka za złotówkę”.PRZEJAZDY DOOR TO DOOR, CODZIENNIE NA CZAS 🙂

 

Przeczytaj również: Najmłodsza matka z 500+
Przeczytaj również: Najmłodsza matka z 500+

Osoby, które przekroczą próg dochodowy 800 złotych na osobę, miałyby w jej myśl otrzymywać wsparcie niższe o naddatek pieniędzy z dochodu. Czyli jeśli ktoś zarabia 900 złotych, w ramach rządowego wsparcia na pierwsze dziecko otrzymałby 400 złotych. To rozwiązanie kosztowałoby rząd 2 miliardy złotych.

Niedawno pisaliśmy o tym, co na temat rządowego programu pomocy rodzinom myśli były minister finansów Grzegorz Kołodko. W jego ocenie, program Rodzina 500 plus nie ma finansowania. – To jest dodatkowy wydatek z budżetu państwa w wysokości ok. 1,25 proc. PKB i tych pieniędzy nie ma. To jest tylko iluzja, którą karmi siebie pani premier Beata Szydło i jej niektórzy ministrowie –mówił w TVN24.
źródło: naTemat.pl