Wszyscy dobrze wiemy, że dietę najlepiej zaczyna się od poniedziałku. Oczywiście zawsze przyszłego! Mam jednak dla was inną propozycję- spróbujcie akcję odchudzanie rozpocząć od… rana. Okazuje się, że wprowadzenie siedmiu zdrowych nawyków jeszcze przed południem, pozwala gubić zbędne kilogramy, bez większego wysiłku. Warto spróbować- polecają redaktorzy mamadu.pl

Pozwól sobie na drzemkę

Oczywiście, nikt z nas nie lubi porannego pośpiechu, ale jeśli dobrze się zorganizujesz, na pewno uda ci się znaleźć pół godziny więcej na sen. Kiedy jesteś niewyspana, zwiększa się ryzyko tego, że podczas dnia będziesz podjadała. Inne badania wskazują na to, że długotrwałe niedosypianie, powoduje niedobory hormonów wpływających na metabolizm.
jak schudnąć

Jedz białko na śniadanie

Wszyscy już chyba wiemy, jak ważne jest jedzenie śniadania. Dużo mówi się o roli złożonych węglowodanów w dostarczaniu energii, ale to właśnie dodatek białka pozwala wyciągnąć z pierwszego posiłku pełnię energii. Potrzebujesz inspiracji? Spróbuj wzbogacić śniadanie w białka jaj albo grecki jogurt.
jak schudnąć jogurt

Pij do śniadania

Rano, oprócz jedzenia ważne jest tez picie. Woda pomaga oczyścić organizm z toksyn i aktywować procesy metaboliczne. Jeśli nie odpowiada ci smak samej wody, spróbuj dodać do niej cytryny, pomarańczy lub limonki. To dużo zdrowsze niż dosładzane soki z kartonika.Wpuść słońce do pokoju

Zaraz po wstaniu rozsuń firanki albo podnieś rolety! Światło dzienne nie dość, że dodaje energii do rozpoczęcia dnia to jeszcze pozwala wyregulować zegar biologiczny i ruszyć metabolizm. Badania wykazały, że ludzi, którzy codziennie przebywają na słońcu, mają niższe BMI niż ci, którzy preferują ciemność.

Poćwicz chociaż 10 minut

Rozumiem, że możesz nie mieć czasu na poranny trening, ale nawet 10 minut ćwiczeń ma zbawienny wpływ na twój metabolizm oraz samopoczucie. Postaraj się wygospodarować ten czas na jogę, rozciąganie albo krótką przebieżkę. Pozwoli ci to lepiej wkroczyć w nowy dzień!
jak schudnąć

Zadbaj o zdrowe przekąski

Prawdopodobnie podczas pracy zgłodniejesz. Zamiast zakładać sobie, że tym razem nie wybierzesz się do automatu z batonikami, zawczasu przygotuj sobie zestaw ratunkowy ze zdrowymi przekąskami takimi jak bakalie albo owoce. Pozwoli ci się to uchronić przed podjadaniem pustych kalorii!

Idź do pracy

Jeśli pracujesz za daleko, żeby pokonać pieszo całą drogę, postaraj się wysiąść na wcześniejszym przystanku albo zaparkować na dalszym parkingu. Spacer do pracy do kolejny pretekst, żeby trochę się poruszać. Ponadto, badania wykazały, że osoby, które rano nie korzystają ze środków komunikacji, mają niższy wskaźnik BMI.

Spróbuj wprowadzić w życie chociaż część tych nawyków, a połowę drogi do idealnej sylwetki będziesz miała za sobą już przed południem. Czy to nie piękna perspektywa?
źródło: mamadu.pl


(Visited 190 times, 1 visits today)