Bezrobocie jest obecnie w Polsce niskie, ale urzędy pracy dalej chcą aktywizować bezrobotnych. Zachęcają do wzięcia udziału w szkoleniach dotyczących kierowania dronem.

busy holandia polska

 AdvertisementNie da się ukryć, że drony błyskawicznie podbiły świat. „Z danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego wynika, że istnieje już ponad 100 oficjalnych zastosowań rynkowych dronów, począwszy od wideofilmowania czy fotografii, poprzez monitoring wizyjny, a kończąc na funkcjach z zakresu oceny technicznej, np. elektrowni wiatrowych. Rynek w tej branży dynamicznie się rozwija” – podkreśla dziennikbaltycki.pl. Pomysł, aby zostać operatorem takiego latającego urządzenia, wydaje się bardzo dobry. Problem jednak w tym, że od jakiegoś czasu potrzebne są do tego specjalne uprawnienia.

Można je uzyskać choćby za pośrednictwem urzędu pracy, który ogłosił nabór na szkolenie na operatora dronów. Ukończenie szkoleń organizowanych przez urząd pracy ukoronowane jest otrzymaniem uprawnień do kierowania dronem wydawanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Na przykład w Gdańsku, na dziewięć szkolących się osób, pięć otworzyło swoje firmy, w których dron jest narzędziem pracy.

Wyjeżdżając do Holandii dobrze mieć już ukończony kurs operatora dronów i znać język angielski.

źródło: superbiz.se.pl

(Visited 57 times, 37 visits today)