Niepokojące doniesienia napłynęły zza granicy. Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego mieli próbować zwerbować w swoje szeregi uchodźców z ośrodka na wyspie Bornholm. Jest ona oddalona od polskiego wybrzeża o zaledwie 100 kilometrów. O sprawie dowiedział się Czerwony Krzyż, który zgłosił incydent do Duńskiego Urzędu Imigracyjnego.
ISIS rekrutuje uchodźców przy polskiej granicy  2

Z raportu wynika, że bojownik ISIS pojawił się w ośrodku dla uchodźców w Rønne w kwietniu. Mieszkańcom powiedział, że przedstawicielem tzw. Państwa Islamskiego. Próbował namówić ich, by przyłączyli się do dżihadystów. Jego wizyta zaniepokoiła niektórych podopiecznych placówki, którzy opowiedzieli o niej pracownikom ośrodka. Ich relacje były bardzo wiarygodne.

Czerwony Krzyż zawiadomił o incydencie Duński Urząd Imigracyjny. W sprawie wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo, czy mężczyzna został zatrzymany oraz czy usłyszał jakiekolwiek zarzuty. Zagraniczne media donoszą, że obie instytucje nabrały wody w usta i póki co nie komentują wydarzeń, które miały miejsce na wyspie Bornholm.
niedziela do Polski bez limitu bagażu

– ISIS nie byłoby tak głupie, by pozwolić swojemu człowiekowi chodzić i mówić obcym ludziom, że dla nich walczy. Twierdzenie, że jest się członkiem organizacji terrorystycznej może być traktowane jako naruszenie prawa – powiedział DR Bornholm Hans Jørgen Bonnichsen, były szef duńskiej służby specjalnej PET.W ośrodku dla uchodźców w Rønne mieszkają 234 osoby z 13 różnych krajów. Wiele z nich uciekło z rejonów opanowanych przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego.źródło: fakt.pl


(Visited 216 times, 2 visits today)