Uczniowie wrócili do szkół. Jak wiadomo dla młodzieży oraz dzieci najprzyjemniejsze są dni wolne od nauki i chociaż na papierze nie wyglądają imponująco to dzięki rozłożeniu młodzi naukowcy nie będą mogli narzekać czytamy na Pikio.pl
uczniowie wrócili do szkół

Dni wolne od szkoły są tym, co dzieci lubią najbardziej. W tym roku początek przypada na 1 września natomiast zakończenie wypada 23 czerwca, to już daje dodatkowy tydzień wakacji. Po podsumowaniu w roku szkolnym dni wolnych od pracy jest raptem kilkanaście, nie jest to dużo, natomiast dzięki optymalnemu rozkładowi pierwszy długi weekend wypada już w październiku z okazji dnia nauczyciela, który jest w piątek 14 .
Następne dni wolne wypadają w listopadzie, wprawdzie Święto Wszystkich Zmarłych jest we wtorek, natomiast 11 listopada wypada w piątek dzięki czemu tu też wystąpi długi weekend.
Niedziela

W Grudniu uczniowie będą wolni od 23 grudnia do 1 stycznia, więc kolejne 10 dni uczniowie spędzą poza szkołą. Styczniowe Święto Trzech Króli wypada także w piątek, co oznacza kolejny długi weekend.

Po feriach trzeba zaczekać miesiąc na kolejne przerwy. Z odsieczą przybywa Wielkanoc wypadając między 13 a 15 kwietnia. Uczniowie niższych klas dostaną dodatkowe trzy dni wolnego od 19 do 21, w związku z egzaminami gimnazjalnymi.
Wiosną szykuje się też 5 dniowy weekend od 29 kwietnia do 3 maja dzięki świętom wypadającym w poniedziałek i środę. Następnie z powodu matur, uczniowie mogą liczyć na dni lub godziny wolne od 4 do 24 maja. Na koniec pozostaje Boże Ciało w czwartek 15 czerwca i zakończenie roku szkolnego 8 dni później.
źródło: pikio.pl