Koszmar niedaleko greckiej wyspy Egina! Motorówka zderzyła się tam z promem, którym płynęli turyści. Nie wiadomo, jak do tego doszło. Zginęły co najmniej cztery osoby, a kolejne trzy zostały ranne. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. W wodzie wciąż mogą być ludzie.




O tragedii poinformowała grecka straż przybrzeżna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na promie, który wyruszył z Eginy na plażę niedaleko wyspy Moni znajdowało się około 20 turystów. Nie wiadomo z jakich krajów pochodzili. Służby wciąż nie znają też odpowiedzi na pytanie, ile osób płynęło motorówką i dlaczego łódź znalazła się na tym samym kursie, co statek.





Niedziela do Polski

Obie jednostki się zderzyły. Zrobiły to z taką siłą, że ludzie wypadli z pokładów i wylądowali w wodzie. Na ratunek tonącym popłynęły znajdujące się w pobliżu, prywatne łodzie. Po chwili dołączyły do nich dwa patrole straży przybrzeżnej i helikopter. Choć służby robiły, co w ich mocy czterem osobom nie udało się pomóc. Zginęły. Wśród ofiar jest 2-letnie dziecko. Kolejne trzy zostały ranne. Są w ciężkim stanie.



Ofiar może być więcej. Wiele wskazuje na to, że w wodzie wciąż są ludzie. Pojawiły się informacje o siedmiu zaginionych. U wybrzeży Eginy trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Greckie media donoszą, że po zderzeniu prom z turystami się wywrócił i złamał na pół. Motorówka miała mieć osiem metrów długości i płynąć ze sporą prędkością.




źródło: fakt.pl

(Visited 236 times, 1 visits today)