Satyryczny filmik, stworzony przez Holendra Sandra van de Paverta, spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami amerykańskich mediów. Telewizja CBS News nazwała filmik „internetową sensacją”, a o „dziele” holenderskiego satyryka-montażysty pisały również media niemieckie, francuskie i kanadyjskie.

Van de Pavert ma stałą rubrykę (Lucky TV)  w popularnym holenderskim talk-show De Wereld Draait Door. Satyryk montuje zabawne filmiki (np. ze znanymi osobami) i podkłada głosy, co często owocuje absurdalnymi, śmiesznymi scenkami. W Holandii Lucky TV znane jest przede wszystkim z parodii króla Wilhelma Aleksandra, ale ostatnio van de Pavert wziął na warsztat amerykańską debatę kandydatów na prezydenta – i o Lucky TV dowiedzieli się również zagraniczni widzowie.

Filmik z fragmentami drugiej debaty pomiędzy Hilary Clinton i Donaldem Trumpem bardzo spodobał się amerykańskim dziennikarzom. Wpływowy Huffington Post ironicznie stwierdził, że mini-produkcja Holendra to „jak dotąd najlepsza rzecz, jaką nam przyniosła ta kampania wyborcza”.

W filmiku van de Paverta nie słyszymy prawdziwych głosów Clinton i Trumpa. Zamiast tego kandydaci do urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych śpiewają piosenkę „Time of My Life” z filmu „Dirty Dancing” („Wirujący sex”). Co w rzeczywistości było więc ostrą, pełną osobistych ataków polityczną debatą, autor zmienił w romantyczną balladę.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

Filmik okazał się dużym hitem w mediach społecznościowych. Spodobał się m.in. Paris Hilton, która napisała na Twitterze: „This is Genius” („To jest genialne”).

Zagraniczne zainteresowanie filmikiem było tak duże, że w poniedziałek wieczorem strona internetowa holenderskiego nadawcy BNN/VARA (emitującego talk-show De Wereld Draait Door) a także strona Lucky TV (http://www.luckytv.nl/ ) przez pewien czas nie działały, poinformował holenderski portal nos.nl.

Z pewnym opóźnieniem filmik pojawił się również na YouTube i można go zobaczyć

(Visited 27 times, 1 visits today)