W Holandii od kilku lat odnotowuje się największą ilość śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzystów – taki raport przedstawiła ostatnio Komisja Europejska.
Według przedstawionego raportu rowerzyści stanowili aż 25 % wszystkich poszkodowanych w wypadkach drogowych w 2014 i 2015 roku na holenderskich drogach. Kolejne na liście są Węgry oraz Dania – tam odsetek wypadków z udziałem rowerzystów wynosi około 16 procent.

Wbrew statystykom Holandia wcale nie jest niebezpiecznym miejscem dla rowerzystów, a tak niepokojący wynik ma jedynie związek z tym, że niemal każdy Holender rower posiada i przemieszczają się oni na rowerach wszędzie i przez cały rok.
Statystyczny mieszkaniec Holandii pokonuje na rowerze ponad 900 kilometrów rocznie. Dla porównania w Wielkiej Brytanie jest to jedynie dystans 70 kilometrów rocznie.

Logicznym więc jest szansa na to, że ulegniemy wypadkowi w Holandii jest dużo większa niż w innych krajach wspólnoty.
Eksperci uważają wbrew raportowi Komisji Europejskiej, że Holandia jest najbardziej przyjaznym krajem w całej Unii dla rowerzystów. Ilość ścieżek rowerowych oraz innych udogodnień najlepiej o tym świadczy.
źródło fakty.nl
1

(Visited 67 times, 3 visits today)