Holenderska policja współpracując z Brytyjskimi służbami rozbiła gang przemytników zajmujących się produkcją i sprzedażą twardych narkotyków

W wyniku podjętych czynności ujęto między innymi 38 letniego obywatela Wielkiej Brytanii oraz dwóch mieszkańców Eindhoven w wieku 26 i 27 lat.
Przemytnicy mieli nietuzinkowy sposób działania. Przemycali narkotyki w torbach podróżnych z Belgii do Anglii przy pomocy śmigłowca. Brytyjskie służy ujęły Anglika podczas jednego z takich przekazań, kiedy to w pobliżu miasta Kent zostały mu zrzucone ze śmigłowca dwie torby sportowe ze 100 kilogramami narkotyku. Później zatrzymano również śmigłowiec który zostawił przesyłkę, i dwóch młodych kurierów.

Policjanci w mieszkaniach przemytników w specjalnych schowkach znaleźli ponadto broń palną, znaczne ilości gotówki oraz kolejne porcje narkotyków.

Zatrzymanie jest kontynuacją wielkiej akcji policji holenderskiej i brytyjskiej, która w ciągu miesiąca zatrzymała już 55 osób zamieszanych w przemyt i produkcję narkotyków.

źródło: volskrant.nl
7