To początek wielkiego planu Stowarzyszenia Nieuw Thuis Rotterdam, które planuje zakup 200 mieszkań w Rotterdamie umieszczenie w różnych częściach miasta 200 rodzin uchodźców z Syrii.
Stowarzyszenie wprowadza swój projekt w życie od początku tego roku. Szacowany budżet całego przedsięwzięcia wynosi 20 milionów Euro czyli po 100 tysięcy Euro za mieszkanie.BUSY DO HOLANDII, BEZ LIMITU BAGAŻU

To jednak nie koniec poza zakupem mieszkań, Nieuw Thuis Rotterdam ma w swoich planach pomóc Syryjskim rodzinom zaaklimatyzowanie się w mieście, a także będzie organizowało przyspieszone kursy języka niderlandzkiego oraz inne szkolenia, które mają na celu szybkie odnalezienie się w nowej rzeczywistości.
Pierwsze pięć rodzin już zostało rozlokowane w mieście. Kolejne 195 rodzin zostanie zostanie umieszczone w Rotterdam na przełomie sierpnia i września.
Proces jest cały czas wdrażany pod nadzorem grupy naukowców z Erasmus Universiteit. Uczelnia, która dokonuje nadzorować na przedsięwzięciem, będzie sprawdzać czy ten rodzaj pomocy
przynosi wymierne korzyści i czy pozwoli Syryjczykom na szybkie zasymilowanie się ze społeczeństwem

źródło: Rijnmond.nl