Holandia : O wypadku drogowym z udziałem 6 osób informuje portal omroepflevoland.nl
Do zdarzenia doszło nad ranem 20 marca nad ranem w prowincji Flevoland w okolicy miejscowości Biddinghuizen. Busem podróżowało 5 obywateli Polski i jeszcze jedna osoba, która nie ma stałego miejsca pobytu w żadnym kraju.Jak podaje rzecznik policji w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach bus zjechał z drogi i uderzył w drzewo w wyniku czego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a pięć pozostałych zostało przewiezionych do szpitala.
Osoba, która zginęła w wypadku była obywatelem Polski. Ze względu na tok sprawy nie podano do informacji publicznej żadnych dokładniejszych danych dotyczących poszkodowanych.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia około godziny 4 nad ranem byli zmuszeni przy pomocy specjalistycznego sprzętu uwalniać z rozbitego busa 3 pasażerów.

Według informacji podanych przez miejscowy portal hospitalizowani pasażerowie mają różnorakie obrażenia, ale na chwilę obecną ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja ustala przyczyny wypadku. Prawdopodobnym scenariuszem jest jednak błąd kierowcy lub jego zaśnięcie za kierownicą pojazdu.

źródło: omroepflevoland.nl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl