Po gruntownym przejrzeniu miejskiej księgowości, okazało się, że nie wiadomo, co stało się z ponad 24 mln euro – poinformowały władze miasta.

Kiedy pod koniec ubiegłego roku władze stolicy przeprowadzały wielką reformę księgowości, okazało się, że w przypadku ponad 51 mln euro nie było dokładnie wiadomo, na co je wydano. Celem reformy było połączenie 44 różnorakich administracji i księgowości w jeden system.

Miejskim księgowym w ciągu kilku minionych miesięcy udało się znaleźć nieco ponad połowę brakującej kwoty. Pozostałych 24,5 mln euro najprawdopodobniej nie da się już znaleźć, stwierdziły władze miasta.
Nie oznacza to, że pieniądze te gdzieś zniknęły lub ktoś je sobie przywłaszczył, ale najprawdopodobniej nie zostały one właściwie zaksięgowane i nie zostały zapisane w odpowiednich budżetach. Pieniądze te więc pozostały w miejskiej administracji, ale miejscy księgowi nie są w stanie dokładnie powiedzieć, w których podlegających miastu urzędach lub służbach się znajdują.
Władze stolicy zapewniają, że teraz, po połączeniu wszystkich administracji w jeden wielki system, taka sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzy, informuje amsterdamski dziennik „Het Parool”.

 

źródło: nu.nl, istotne.nl

(Visited 298 times, 1 visits today)