Aż 55 osób aresztowano oraz dokonano przeszukań 124 obiektów mieszkalnych, przemysłowych oraz magazynowych w ramach przeprowadzonej w Holandii wielkiej obławy przeciwko gangom narkotykowym – poinformowała w poniedziałek policja w Eindhoven.

Według policji akcję tę podjęto w ramach dochodzenia, prowadzonego przeciwko łącznie około 700 podejrzanym. Trzech ludzi zostało wcześniej zatrzymanych – w tym jeden w Czechach – pod zarzutem kierowania gangiem, który handlował środkiem odurzającym ecstasy.

Wielka operacja 

Była to jedna z największych dotąd w Holandii operacji przeciwko producentom i dostawcom haszyszu oraz narkotyków syntetycznych, takich jak ecstasy i amfetamina.

Przejęto sześć laboratoriów produkcyjnych oraz broń, narkotyki i chemikalia do ich wytwarzania, a także pieniądze w kwocie około pół miliona euro.

Codziennie Busy do Polski oraz Holandii, Niemiec, Belgii.
Codziennie Busy do Polski oraz Holandii, Niemiec, Belgii.

Wioska pod obserwacją

Według policji, całą sprawę zapoczątkowało dwa lata temu podjęcie stałej obserwacji sklepu w wiosce Best koło Eindhoven, gdzie sprzedawano akcesoria na przyjęcia. W sklepie tym, który okazał się być punktem kontaktowym gangów narkotykowych, skonfiskowano 15 kilogramów pastylek ecstasy.

W policyjnych działaniach, podjętych w poniedziałek rano w wielu miejscowościach w regionach Eindhoven i Rotterdamu wzięło udział około 1500 funkcjonariuszy sił porządkowych i wymiaru sprawiedliwości.

Odkryte laboratorium

Odkryli oni między innymi laboratorium produkujące amfetaminę ze zmagazynowanymi tam 4 tys. litrów chemikaliów. W Eindhoven przejęto 75 beczek oleju i pięć ton acetonu do wytwarzania syntetycznych narkotyków. Ponadto w domu mieszkalnym natrafiono na zajmującą dwa piętra plantację haszyszu. Skonfiskowano także broń automatyczną – poinformowała policja.

źródło: tvp.info

(Visited 721 times, 2 visits today)