Przeskocz do treści

Holandia: Tragiczny wypadek busa i osobówki. Nie żyje 29-letni Polak.

Do wypadku doszło dziś. Na ulicy Burgemeester Letschertweg w Tilburgu z nieznanych przyczyn samochód osobowy z czterema osobami z Polski wjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z busem. Siedzący obok kierowcy pasażer – 29-letni Polak – zginął na miejscu.

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Pozostałe osoby znajdujące się w samochodzie osobowym zostały ranne. Chodzi o 19-letniego kierowcę, 27-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Ich stan zdrowia nie jest obecnie znany. Ranny został również kierowca busa. Jak informuje policja jest to 43-letni mieszkaniec Tilburga. Mężczyzna również znajduje się w szpitalu.

Przyczyny wypadku na razie nie są znane. Policja poinformowała o pobraniu krwi 19-letniemu kierowcy samochodu osobowego, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku. Badaniem krwi na zawartość alkoholu – co jest w standardową procedurą w takich sytuacjach – zajmie się Holenderski Instytut Medycyny Sądowej.

Policja poszukuje świadków, którzy dziś miedzy 5:00 i 5:45 widzieli czarny samochód marki Seat Leon z holenderską rejestracją, jadący z Waalwijk przez Tilburg-Noord w kierunku Dongen.

źródło: politie.nl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *