Dwie osoby zostały ranne w czasie wczorajszej strzelaniny, która miała miejsce na Rozenburgstraat w Hadze. Jak poinformowała policja, ofiary mają lekkie rany i ich stan jest stabilny.Ofiarami są 49-letnia kobieta i jej 24-letnia córka. Około pierwszej w nocy, kobiety zostały postrzelone na ulicy przez nieznanego póki co sprawcę. Matka została ranna w nogę, podczas gdy córka ma ranę ręki. Po badaniach w szpitalu okazało się, że rany nie są poważne.

Przyczyna strzelaniny w tym momencie pozostaje nieznana. Jak stwierdziły same poszkodowane, nie wiadomo czy strzały które padły, były faktycznie zamierzone i skierowane do nich.
7

Sprawca zdarzenia uciekł na skuterze, a policja rozpoczęła jego poszukiwania na bardzo dużym obszarze. Zdaniem mieszkańców, okoliczny rejon staje się celem ataków coraz częściej, dlatego też nie czują się oni bezpiecznie.

„W moim sklepie szyby zostały wybite, a kilka razy zostałem też obrabowany, często pod groźbą użycia noża.” – powiedział jeden z właścicielu sklepu spożywczego w mieście.
„Takie strzelanie na ulicy nie jest normalną sprawą. To staje się coraz groźniejsze. Całe szczęście, że przy tym co zdarzyło się w nocy na ulicy nie było dzieci.” – dodał jeden z mieszkańców.

omroepwest.nl


(Visited 715 times, 3 visits today)