Przeskocz do treści

Holandia: Skażone mięso w sklepach. Już 5 osób nie żyje.

Skażone mięso na półkach sklepowych w w Holandii i Niemczech. Trzy osoby zmarły w Holandii, a dwie w Niemczech po zarażeniu się listerią obecną w mięsie wieprzowym. Odnotowano również jeden przypadek poronienia. 

Skażone mięso wycofywane ze sklepów.

Trzy osoby zmarły w Holandii po zarażeniu się listerią. W Niemczech na początku tego tygodnia dwie osoby straciły życie w podobnych okolicznościach. Groźna bakteria znajdowała się w produktach z mięsa wieprzowego.  W Holandii jest to już prawdziwa plaga! W ciągu ostatnich dwóch lat 20 osób zmarło z tego samego powodu, po zjedzeniu gotowanego mięsa wieprzowego.

Ogłoszono masowe wycofanie ze sklepów produktów z mięsa wieprzowego ze względu na ryzyko zakażenia listerią.

To nie koniec problemów.

RIVM podejrzewa, że skażone jedzenie pochodzi z zakładu produkcyjnego Offerman w Aalsmeer. Co ciekawe, w ciągu ostatnich kilku miesięcy w firmie Offerman przeprowadzono dodatkowe kontrole. Sytuacja nadal jest groźna. Wspomniana firma zaopatruje bowiem w mięso i jego przetwory restauracje, kuchnie handlowe i supermarkety.

Skażone mięso zbiera swoje żniwo również w Niemczech

Dwie osoby zmarły w Hesji po zjedzeniu produktów z mięsa wieprzowego zanieczyszczonych listerią. Dziesiątki innych ciężko zachorowały przez skażone salami i pasztet. Według doniesień firma jest pod obserwacją władz już od marca, ze względu na szereg nieprawidłowości podczas produkcji. Nasuwa się więc pytanie: czy można było uniknąć tej tragedii ? Dlaczego produkty firmy dopuszczono do sprzedaży ?

źródło: rmf24.pl/wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *