Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w tzw. polskim hotelu w Wateringen (Holandia Południowa) nie zamieszkają uchodźcy. Będą natomiast mieszkać obywatele Rumunii i Bułgarii.
busy do polski

Plan, aby w Polenhotel umieścić 275 azylantów, istniał od lutego. Przed kilkoma dniami ogłoszono jednak, że z tego rozwiązania zrezygnowano, ponieważ odpowiedzialna za rozmieszczanie uchodźców w kraju tulipanów agencja COA ma już dość miejsca, aby zapewnić wszystkim dach nad głową.

Finałowi sprawy dziwi się Peter Duijsens, przewodniczący lokalnej partii Westland Verstandig, która od początku sprzeciwiała się przyjazdowi uchodźców. – W środę ogłoszono, że plan dotyczący azylantów został anulowany, ale dzień później pojawia się informacja o przyjeździe 200 Bułgarów i Rumunów – powiedział, uznając to za „zagrożenie dla gminy”.Zarządzający polskim hotelem Erik Zantingh przyznał, że wolałby widzieć w nim uchodźców. – Jestem przedsiębiorcą, a z finansowego punktu widzenia przyjazd azylantów byłby lepszy. Nie jestem zadowolony – oznajmił.

źródło: omroepwest.nl


(Visited 248 times, 2 visits today)