Jak poinformował dziś na swojej stronie internetowej związek zawodowy FNV, Polakom pracującym w trzech sortowniach paczek PostNL, należy się 5 milionów euro odszkodowania. Według FNV polscy pracownicy zatrudnieni przez agencję pośrednictwa In Person, od lat byli oszukiwani, otrzymując minimalne wynagrodzenie. Problem dotyczy pracowników w sortowniach w Waddinxveen, Amersfoort oraz Goes- poinformował FNV.
Poprzez “konstrukcję” stworzoną przez PostNL, Polaków nie objęto układem zbiorowym firmy pocztowej- informuje FNV. Oprócz zbyt niskiego wynagrodzenia oznacza to także pozbawienia polskich pracowników większych dodatków np. za pracę w nocy. Co ciekawe FNV posiada raport Inspektoratu SZW dotyczący działań agencji In Person i PostNL w trzech wymienionych wyżej sortowniach. Według raportu “konstrukcja” współpracy między obiema firmami była niezgodna z prawem.

Firma PostNL wydała oświadczenie, w którym wskazała, że polscy pracownicy sortowni zatrudnieni są przez agencję InPerson, od której “oczekuje utrzymania swoich spraw w porządku”.

FNV zażądał natomiast, aby obie firmy w ciągu dwóch tygodni spełniły przedstawione im postulaty. W przeciwnym razie związek zawodowy będzie dochodził praw polskich pracowników w sądzie- wynika z opublikowanych dziś informacji.

źródło:ad.nl


(Visited 41 times, 1 visits today)