Przeskocz do treści

Holandia: Polacy coraz częściej uzależniają się od marihuany

Ilu Polaków w Holandii jest uzależniona od marihuany ? Nie wiadomo, ponieważ nie ma takich badań. Aczkolwiek coraz częstsze pytania i w szczególności prośby o pomoc, pojawiające się w mediach społecznościowych pokazują. Jednak jest problem. I to poważny.

Palenie marihuany to dla Polaków odskocznia

Dostępność tego miękkiego narkotyku w coffeeshopach stanowi dla niektórych naszych rodaków niebezpieczną pułapkę. Młodzi polscy imigranci znajdują się nagle w środowisku, które stwarza wiele emocjonalnych problemów, nie znają języka, obyczajów. Są stłoczeni w ciasnych domach po kilkanaście osób, z dala od miasta. Bez dostępu do normalnego codziennego życia sięgają po marihuanę jako odskocznie.

W każdy poniedziałek do Polski i w każdej środę do Holandii bilet jedyne 197 zł.

Samotność, oddalenie od rodziny sprawia, że niektórzy sobie nie radzą, a coffeeshop jest przecież tuż za rogiem. Wszystko dostępne i na wyciągnięcie ręki.

Przede wszystkim brak świadomości o tym, że marihuana, to miękki, co prawda, ale narkotyk, od którego wielu zaczynało drogę w kierunku uzależnienia.

Dla wszystkich którzy nie mogą poradzić sobie z problemem stworzono specjalne grupy, społeczności, poradnie. Szczegóły można znaleźć tutaj

1 myśl na “Holandia: Polacy coraz częściej uzależniają się od marihuany

  1. Ola

    Bzdura! Sama pale i moje zdanie jest takie: MARIHUANA NIE UZALEZNIA! Jeśli uzależnia to tylko psychicznie. Jak nie pale nie mam drgawki, nie boli głowa, nie jestem nerwowa. Jadę do Polski i tam nie pale i jest ok. Jeśli ktoś sobie wmowi że uzależnia to tylko siedzi w psychice. Pale dużo i od dosc długiego czasu i dalej nie jestem uzależniona. A może osoba pisząca takie bzdury sama nigdy nie miała z tym do czynienia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat