Holandia jest krajem który jest najbardziej narażonym katastrofy naturalnej krajem w Europie, ze względu na swoje położenie i fakt że kraj znajduje się na poziomie morza a w dużej części występują depresje – informuje najnowszy World Risk Report.
Jednakże w ostatecznym rozrachunku to własnie Holandia, jest najlepiej przygotowanym z europejskich państw, na ewentualne zagrożenia ze strony morza w ostatnich stu latach wprowadzono tyle modernizacji systemu ochrony kraju przed skutkami powodzi.

holandia powodz

 

Należy pamiętać, że w XX wieku Holendrzy dwukrotnie wykradli morzu region zwany Zeeland.
Zabezpieczenia takie jak tamy, groble, przepusty, kanały i wiele innych to w konsekwencja tragicznych wydarzeń z lat 1916 i 1953, które sprawiły, że tysiące Holendrów straciło życie.

 

 

 

Oba te wydarzenia dały Holandii do myślenia. Kraj zainwestował miliony w modernizację i wprowadzenie systemu bezpieczeństwa. Stając się pod tym względem najbardziej innowacyjnym Państwem na świecie
Raport World Risk poza nadaniem Holandii niechlubnego pierwszego miejsca w Europie w swoim rankingu najniebezpieczniejszych miejsc do życia, uplasował Królestwo Niderlandów na 50 miejscu w skali światowej. Palma pierwszeństwa światowego rankingu niechlubnego rankingu przypadła krajowi o nazwie Vanatu . To małe Państwo w Oceanii, które mieści się na ponad 80 wyspach Pierwszą piątkę zamykają Tonga, Filipiny, Gwatemala i Wyspsy Salomona.

źródło: iamexpat.nl /YouTube

 


NAJLEPSZE PRZEJAZDY CODZIENNIE DO POLSKI I HOLANDII 🙂